Polska siła ukryta w prostocie. SUPERHOT jest super!

Co to? Jak to?

Niezależny polski zespół Superhot Team w przeciągu siedmiu dni przygotował demonstracyjną wersję gry o nazwie SUPERHOT na potrzeby konkursu 7 Days FPS Challenge. Twórcy czerpiąc inspirację z Time4Cat postanowili stworzyć pierwszoosobową strzelankę, w której czas upływa tylko wtedy, gdy się poruszasz.  Początkowo projekt został przygotowany na komputery stacjonarne, lecz szybko okazało się, że takie podejście do rozgrywki świetnie wpisuje się w możliwości sprzętu VR. SUPERHOT VR jest jedną z chętniej grywanych grach w świecie Wirtualnej Rzeczywistości.

Fabuła.

O fabule gry nie ma zbyt wiele do powiedzenia, gdyż jest dosyć prosta. Jesteśmy w pomieszczeniu i za pomocą dyskietek wybieramy tryb gry. Następnie zakładamy na głowę wirtualne gogle i przenosimy się do białego świata. Od tej pory wszystko co czerwone chce Cię zabić a czarnymi przedmiotami możesz się bronić. Gra została zaprojektowana tak aby z każdym poziomem wzrastał stopień skomplikowania naszej rozgrywki. Czasem wystarczy strzelić do przeciwnika a czasem niczym NEO z Matrix’a unikamy nadlatujących pocisków.

Opisać ta grę jest bardzo ciężko i obserwując rozgrywkę kogoś innego nie jesteśmy w stanie odczuć fenomenu tej produkcji. Moje pierwsze odczucia właśnie jako widza były takie, że nie chciałem nawet próbować tej gry. Wydawała się banalna i nudna. Gdy po raz pierwszy w nią zagrałem, to wciągnęła mnie na czterdzieści pięć minut i gdyby nie znajomi, którzy mnie z niej wyciągnęli pewnie spędziłbym tak kilka godzin bez przerwy co i rusz podchodząc do bardziej skomplikowanych lokacji.

 Sprawdź sam!

Serdecznie polecam sprawdzić się w tej produkcji nawet jeśli jesteście na początku swojej przyjaźni z VR a gracze, którzy spędzili już kilka godzin w wirtualnym świecie a jeszcze nie grali w SUPERHOT niech prędko nadrobią zaległości bo naprawdę warto.

Podsumowując moją wypowiedź w kilku zdaniach, śmiało można powiedzieć, że SUPERHOT jest super. Wprawdzie na pierwszy rzut oka wydaje się płaski i monotonny to zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu. Czarno-czerwono-biały świat jest wart Twojej uwagi.

Zachęcam do zapoznania się z tą aplikacją.

Zarezerwuj wizytę już dziś i do zobaczenia w VR LAB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *